Medinių padėklų dydžiai, tipai ir markės

Medinių padėklų dydžiai, tipai ir markės

8/11/2022 2 min read

Mediniai padėklai yra įprasti laivybos ir sandėliavimo pramonėje. Padėklai suteikia stabilią platformą dėžėms ir kitiems daiktams sukrauti, todėl juos lengviau perkelti ir laikyti. Siekdamos kuo geriau išnaudoti šiuos padėklus, įmonės standartizavo jų dydžius.

Standartizuotas padėklas yra medinis padėklas, skirtas naudoti tam tikrose šalyse. Europoje naudojamų standartinių padėklų matmenys ar išlaikymo svoris gali skirtinis nuo JAV standartinių padėklų.

Padėklai paprastai gaminami iš medžio, tačiau yra ir plastikinių bei metalinių padėklų. Mediena yra pati populiariausia medžiaga, nes ji yra tvirta ir patvari, tačiau pakankamai lengva, kad ją būtų lengva perkelti.

Standartizuoti padėklai leidžia įmonėms lengviau perkelti ir sandėliuoti prekes.

EURO padėklai:

Dydis 800x1200x145mm. Privaloma turėti prekės pavadinimą EUR ovalioje formoje, išdegintą ant dešinių atraminių padėklo kojelių. Likusios kojelės taip pat pažymėtos gamintojo (PKP, FS, DB ir kt.) bei skaitmenine informacija (serija, pagaminimo metai). Viršutinė euro padėklo dalis susideda iš penkių lentų, besikeičiančių eilės tvarka: platus (145mm), siauras (100mm), platus, siauras, platus. Apatinė dalis susideda iš trijų lentų (siauros, plačios, siauros) su nuožulniais. Privaloma turėti europadėklo kampuose nuožulnes.

Suomiškas padėklas:

Dydis 1000x1200x145mm. Privaloma turėti firminį pavadinimą FIN stačiakampyje, išdegusį ant dešiniųjų atraminių padėklo kojelių. Centrinės kojelės taip pat pažymėtos skaitmenine informacija, nurodant gamintojo kodą ir išdavimo datą. Viršutinė finansinio padėklo dalis susideda iš septynių lentų, besikeičiančių eilės tvarka: plačios (120mm), dvi siauros (100mm), plačios, dvi siauros, plačios. Apatinė dalis susideda iš trijų lentų (siauros, plačios, siauros) su nuožulniais. Suomiško padėklo kampuose privaloma turėti nuožulnes.

Padėklų klasės

Jeigu savo produktus siunčiate į užsienį, tikėtina, kad prireiks sertifikuotų padėklų. EURO padėklai pagaminti pagal Europos šalyse priimtus GOST. Uždedamas antspaudas ant kiekvieno padėklo tai patvirtina.Pagal būklę šie padėklai yra skirstomi į tris klases:

1. Aukščiausia klasė

  • nauji, tvirti padėklai;

  • be drožlių ir įtrūkimų;

  • buvo panaudoti ne daugiau kaip tris kartus.

2. Pirma klasė

  • tvirti padėklai;

  • be drožlių ir įtrūkimų;

  • nebuvo suremontuoti.

3. Antra klasė

  • leidžiama nedidelė tarša ir retkarčiais medienos patamsėjimas;

  • leidžiami nedideli įtrūkimai ir drožlės (bet ne daugiau kaip 3 cm pločio ir 30 cm ilgio);

  • kai kurie iš jų gali būti po renovacijos.